Статья «Десятка проривних HR-технологій 2018» | Clobbi
Заказать звонок Заказать презентацию Задать вопрос

Десятка проривних HR-технологій 2018

rec_AAEAAQAAAAAAAAfrAAAAJDc4ODQwMzdkLWJmNmQtNGZlNi1iNDY1LWY4YzY5YzZhZWJiYw

Напередодні 2018 року Джош Берсін (Josh Bersin), візіонер у сфері HR, що представляє консультаційну компанію Deloitte, випустив доповідь #futureofwork, в якій описав десятку проривних технологій, які найближчим часом вплинуть на розвиток галузі управління персоналом.

Масовий перехід від «автоматизації» до «ефективності»

Засоби автоматизації рутинних процедур, що дозволяють заощадити час працівників, стають обов’язковим інструментом кадровика. Для гнучких, розділених команди компаній ключовою темою стають послуги, створені задля підвищення ефективності роботи фахівців.

Зростання популярності хмарних рішень для HR

Хмарні рішення для управління бізнесом стають все більш популярними. Серед іншого, зростає і ринок хмарних рішень для управління HR (HRMS). Втім, реальний досвід показує, що впровадження хмарних рішень у великих підприємствах займає значний час.

Усвідомлюючи важливість вибору системи, компанії відкладають ухвалення остаточного рішення, побоюючись вибрати «не ту» технологію. Наразі хмарні рішення для управління кадрами та зарплатою вже досить зрілі, тому фокус у прийнятті рішень має зміщуватися від вибору технології до вибору систем, здатних підвищити ефективність роботи працівників. У будь-якому випадку, незабаром ваша ІТ-система управління бізнесом буде набір інтегрованих між собою хмарних сервісів. Успішність вибору системи визначатиметься тим, наскільки ефективно працівники виконують свої функції.

Безперервне вдосконалення діяльності

Практика показала, що Continuous Performance Management (CPM) реально працює і з його допомогою можна перетворити вашу компанію. Йдеться про побудову нового безперервного процесу постановки цілей, коучингу, оцінки досягнутих результатів та формування фідбеку на їх основі.

Незважаючи на безперечний успіх постачальників хмарних рішень для управління HR, у майбутньому розгорнеться нова битва між постачальниками рішень CPM.

Домінування інструментів залучення та аналізу

Кілька років тому ринок інструментів залучення перебував у стані сну. Сьогодні відзначається суттєва динаміка у сегментах отримання відгуків у реальному часі, програм аналізу переваг, а також засобів аналізу організаційної мережі (organizational network analysis – ONA).

Завдяки вибуховому зростанню систем збирання відгуків у співробітників з’явився великий вибір сайтів, на яких можна залишити відгук про свого роботодавця. Настає ера прозорості зарплат, коли завдяки краудсорсинговим інструментам та засобам бенчмаркінгу будь-хто охочий за лічені хвилини може з’ясувати вартість своїх професійних навичок. Тут доречно згадати компанію Glassdoor з її гаслом «Дізнайся, скільки ти коштуєш!»

Корпоративне навчання: перезавантаження

Коротко кажучи, ситуація така: нарешті, з’явилося нове покоління засобів корпоративного навчання і компанії швидко переходять впровадженню цих платформ.

Нові системи навчання включають засоби штучного інтелекту, за допомогою яких послуги навчання надають співробітникам індивідуальні рекомендації щодо вибору найкращих програм навчання. Причому, згодом ці системи ставатимуть дедалі розвиненішими, які рекомендації – дедалі точнішими.

Ринок систем рекрутингу: фонтан інновацій

Ринок систем рекрутингу – один із найбільших сегментів у сфері HR. Щороку компанії витрачають на рекрутинг мільярди доларів, а війна за залучення та утримання найкращих талантів тільки спалахує. Значна частина завдань рекрутингу вже автоматизована (наприклад, за допомогою чат-ботів), класичні ATS-системи містять дедалі більше елементів автоматизації і називаються тепер по-іншому: recruitment management systems – система управління рекуртингом.

Ця частина ринку залишається найбільш динамічною та інноваційною, у цих рішеннях використовуються практично всі найновіші напрацювання. При цьому ринок розігрітий неймовірно – у світі реєструється рекордно низький рівень безробіття, і війна за таланти вимагає дедалі досконаліших інструментів рекрутингу.

Вибухове зростання ринку систем управління якістю життя

Варто зазначити, що людству потрібні не лише інструменти підвищення ефективності праці – це, як ми з’ясували, тренд. Інструментарій майбутнього торкнеться і таких питань, як збирання та застосування даних для підвищення якості нашого життя (wellbeing) – програмні сервіси для рекомендацій щодо вибору фізичного навантаження, сну та харчування стануть трендом у віддаленому майбутньому.

Зростання ринку People analytics

Консалтингова компанія Deloitte анонсувала швидкий випуск нової моделі для аналізу big data. У зв’язку з цим компанія передбачає суттєве зміщення акцентів від аналітики до побудови ІТ-інфраструктури для збору big data про співробітників на роботі. Ці нові дані стануть джерелом даних глибокого дослідження та аналізу.

Джош Берсін нагадує, що дані про співробітників компанії чи не такі ж цінні, як і дані про клієнтів – адже знайти, переманити та утримати співробітників стає все важчим і дорожчим, а потреба у кваліфікованих співробітниках лише зростає.

Інтелектуальні засоби самообслуговування

Наведені вище інноваційні технології виглядають чудово. Але нас цікавить їхня практична реалізація. Як ми зможемо поєднати розрізнені дані для формування цілісної картини? Як використати їх для вдосконалення роботи працівників? Можливо, замовити новий додаток? Або оновити вміст корпоративного порталу? Завдання дуже складне.

У сьогоднішніх умовах експерти вважають, що найбільш перспективним є сегмент систем самообслуговування, що швидко зростає, платформ розвитку співробітників. Це швидко розвиваються, що включають управління документообігом, засоби комунікації співробітників, інтегрований хелп-деск. Сучасна система самообслуговування виконує роль центру обслуговування ваших співробітників, займаючи місце між кінцевими програмами для співробітників і back-end.

Інновації у HR

Десятою проривною технологією, яку наголосили експерти, є, власне, HR. Співробітники відділів кадрів звикли, що технологічні компанії винаходять для них нові інструменти. Проте поточна ситуація вимагає, щоб самі HR ставали інноваторами – експериментували з новими моделями виміру ефективності роботи співробітників, з новими стратегіями навчання персоналу, з новими техніками рекрутингу. Далі команди HR мають виходити ринку у пошуку розробників, готових створити їм необхідні інструменти управління.

 

Слід зазначити, що ринок HR дуже динамічний, і найближчим часом він залишатиметься в режимі супер-росту. Джош Берсін, виходячи з досвіду численних клієнтів Deloitte, запропонував своє бачення майбутнього ринку HR. Маючи в своєму розпорядженні цю інформацію, у вас з’являється можливість своєчасно прийняти важливі рішення та опинитися в числі компаній-лідерів.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
[contact-form-7 404 "Not Found"]
  • Замоити
Ваш запрос на обратный звонок отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Ваш вопрос отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Спасибо за обращение! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время, чтобы согласовать дату, время и формат презентации

Ваш запит надіслано! Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом