Статья «Переворот у світі HR» | Clobbi
Заказать звонок Заказать презентацию Задать вопрос

Переворот у світі HR

AAIA_wDGA

Джош Берсін (Josh Bersin), один із легендарних візіонерів у сфері управління персоналом, який кілька десятків років пропрацював у цій сфері, і представляє консультаційну компанію Deloitte, напередодні 2018 року випустив доповідь #futureofwork, в якій представив основні віхи розвитку галузі на найближчі роки.

Зайве говорити, що доповідь вже активно обговорюється у професійній спільноті по всьому світу. А пост на сторінці автора в соцмережі Linkedin набрав кілька тисяч позначок та сотні коментарів. Для фахівців з управління персоналом це – не просто цікаве читання, це – покажчик того, в якому напрямку розвиватиметься індустрія HR найближчими роками, які тенденції будуть набирати популярності, а які, навпаки, скоро втратить актуальність.

У сьогоднішньому блозі ми зосередимося лише на кількох тенденціях, які вказав у своєму звіті Джош Берсін.

Від автоматизації до засобів підвищення ефективності

Довгі роки у сфері HR фокус зберігався на задачах автоматизації та інтеграції. До них входять: розрахунок заробітної плати, кадрове діловодство, планування та управління навчанням співробітників, пошук та завантаження резюме, проведення співбесід та найму, реєстрація компенсацій тощо.

Зрозуміло, ці завдання й у майбутньому залишаться щонайменше важливими, просто вони стають рутинними завданнями, які мають бути реалізовані у комплекті додатків. На ринку з’явився широкий спектр хмарних платформ для вирішення завдань управління кадрами та зарплатою, тому ви не виглядатимете лідером, просто пропонуючи рішення для автоматизації поширених завдань (а ось якщо ці завдання не будуть у вас реалізовані – ваше рішення суттєво втрачає у привабливості порівняно з рішеннями конкурентів).

Втім, дослідження, проведене Джошем, показало, що 45%, як і раніше, потребують базової автоматизації. Це означає, що попит на базовий функціонал управління кадрами, як і раніше, буде високою. Однак по-справжньому «гарячою» темою стане завдання підвищення ефективності.

pic01_20171106

 

Світові лідери у цій сфері нині зайняті побудовою гнучких (agile), орієнтованих невеликі команди, організацій. У цій сфері чекає дуже багато роботи: професійне вигоряння, збереження сфокусованості та залученість персоналу – ось ті проблеми, які вирішуватиметься в найближчому майбутньому за допомогою email, систем миттєвих повідомлень та інших засобів комунікацій.

Відкритим залишається питання, чи розробники зможуть створити ПЗ для HR, яке вирішить описані проблеми, підвищить ефективність роботи співробітників і допоможе командам краще працювати спільно. Це виклик на найближчі роки.

Орієнтир на хмарні рішення для HR

В останні роки хмарні рішення є ажіотажною темою. Можна легко згадати з трьох десятків постачальників рішень для управління кадрами, зарплатою та рекрутингом, які випустили хмарні версії своїх продуктів. У багатьох випадках ці постачальники пропонують також і корпоративні ERP-системи. Тому для більшості підприємств сьогодні питання звучить уже не «якщо ми перейдемо у хмару», а «коли» та «як».

На практиці це виявилося дещо складнішим, ніж на словах. Незважаючи на те, що хмарні рішення швидко «дорослішають», лише близько 40% підприємств у світі використовують хмарні версії продуктів для керування кадрами. На досвід Джоша, перехід глобальних компаній на хмарне рішення може розтягнутися на рік, а то й більше. Отже, «перехід у хмару» буде актуальною тенденцією протягом досить тривалого часу. Відповідно, як і матиме значення питання у тому, рішення якого постачальника вибрати, т.к. на ринку представлено чимало кастомізованих варіантів рішень для HR.

pic2_20171106

На думку експерта, незважаючи на те, що рішення для управління кадрами та зарплатою справді відіграють важливу роль на підприємстві, керівники даремно побоюються приймати остаточне рішення щодо вибору хмарного рішення. А ось до вибору технологій та систем, що вирішують питання взаємодії команд та підвищення ефективності співробітників, слід поставитися набагато серйозніше, ніж це заведено. У результаті архітектура ІТ-системи вашої компанії виглядатиме як набір різних сервісів, спрямованих на те, щоб зробити життя ваших співробітників простішим. Але швидше за все ці рішення будуть не від одного постачальника.

Якими будуть тенденції у сфері управління персоналом, покаже час. Джош Берсін вважає, що рішення для управління кадрами з кожним днем ​​все більше перетворюватимуться на «систему для управління командною роботою», і все менше бути «системою для управління талантами».

[contact-form-7 404 "Not Found"]
[contact-form-7 404 "Not Found"]
  • Замоити
Ваш запрос на обратный звонок отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Ваш вопрос отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Спасибо за обращение! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время, чтобы согласовать дату, время и формат презентации

Ваш запит надіслано! Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом