Статья «Рекрутинг-хаки. Experience pipeline» | Clobbi
Заказать звонок Заказать презентацию Задать вопрос

Рекрутинг-хаки. Experience pipeline

recruit_pic1

Всі ці чудові пости у Linkedin та інших соціальних мережах «Ми шукаємо таланти!» і т.д. і т.п. так і залишаться просто чудовими постами. А що, якщо замість того, щоб даремно витрачати свою енергію та кошти рекрутингового бюджету, вам активувати свої зв’язки у соціальних мережах та використовувати їх для залучення цільових кандидатів на відкриті вакансії?

У сфері рекрутингу регулярно з’являються нові інструменти, покликані допомогти рекрутеру на різних етапах його роботи: скринінг, залучення, пошук і т.д. Проблема в тому, щоб розуміти, в який момент якийсь засіб використовувати, щоб підвищити ефективність роботи, і оцінювати, чи допомагає конкретний засіб у підвищенні цінності.

Ось тут вам знадобляться хакі рекрутингу — вони припускають пошук і дослідження нових можливостей залучення кандидатів і вдосконалення методів пошуку. Будь-який із хаків у сфері управління персоналом можна реалізувати без зміни процесів, суттєвих витрат часу чи серйозних змін існуючої системи.

Сьогодні ми розглянемо, як ефективно залучати потрібних кандидатів у процес відбору та найму.

Автоматизація залучення

Вважатимемо, що ви професійний рекрутер і знаєте, як залучати правильних кандидатів. Але люди зазвичай хочуть бачити не просто оголошення про роботу – щоб почати діяти, їм потрібно набагато більше інформації. Коли йдеться про рішення змінити щось у професійній кар’єрі, людям потрібна така інформація:

Якою буде моя нова команда і чи я підійду?
Які мої кар’єрні можливості у цій компанії, чи розвивається кар’єра співробітників там?
Які з моїх професійних навичок можуть знадобитися цій компанії, і що я можу отримати натомість?
Чи хороша репутація у цієї компанії, і чи підтримують вони свою професійну спільноту?
Всі ці питання — цілком природні, то чому б не відповісти на них за допомогою засобу, який прийнято називати experience pipeline (умовно можна перекласти як «канал отримання досвіду»)? Experience pipeline передбачає послідовність подачі контенту групі цільових кандидатів протягом деякого часу приблизно 2-4 тижнів. Завершується ця послідовність закликом до дії. Але важливіше тут те, що ця послідовність контенту допомагає читачам представити вашу компанію як своє нове місце роботи.

Наведемо можливий контентний план experience pipeline

Тиждень 1 – рекламне повідомлення, що веде на статтю про продукт/послуги, яку компанія надає клієнтам. Матеріал містить заклик продовжити ознайомлення із серією подач контенту.
Тиждень 2 – Реклама, що веде на статтю, в якій розповідається про роботу команди, що територіально розташована неподалік того місця, де живуть ваші потенційні кандидати. Матеріал зачіпає соціальні аспекти роботи команди та демонструє баланс роботи та особистого життя.
Тиждень 3 – реклама веде на текстове інтерв’ю або відеоролик людини, яка працює на посаді, близькій до тієї, на яку претендують ваші цільові кандидати. Це дозволить вашій аудиторії дозволити відчути, як це бути співробітником вашої компанії.
Тиждень 4 – реклама веде на статтю керівника вашої компанії, в якій наголошуються на ключових цінностях бізнесу, яку цінність ваша компанія пропонує своїм співробітникам, а також заклик до дії у вигляді початку обговорення кар’єри у вашій фірмі.
Мета всього цього – домогтися, щоб до кінця серії ваша аудиторія цілком реально уявляла собі, що є робота у вашій компанії, і щоб сформувалося чітке прагнення працювати саме у вас. Це досить проста послідовність, і її ефективність можна ще більше посилити за допомогою додаткових електронних повідомлень і ретаргетингу платної реклами.

Зрозуміло, щоб створити такий контент, доведеться попрацювати. Але це не так складно, як здається на перший погляд.

Якщо ви відфільтруєте адиторію, на яку спрямоване рекламне повідомлення за допомогою налаштувань націлювання платної реклами, ваші дії за наймом будуть дуже ефективними. При витратах 10-20 $ / добу ви зможете щодня приводити у свою experience pipeline близько 10 нових претендентів. До кінця 4 тижні ви матимете 5-10 залучених кандидатів, з якими вже можна серйозно обговорювати роботу у вашій компанії.

Якщо вам потрібна більша кількість кандидатів, просто збільште рекламний бюджет вашої кампанії. Через короткий час, ви вже уявлятимете, скільки має становити ваш місячний рекламний бюджет, виходячи з потреб вашого плану закриття вакансій.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
[contact-form-7 404 "Not Found"]
  • Замоити
Ваш запрос на обратный звонок отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Ваш вопрос отправлен! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время
Спасибо за обращение! Наши менеджеры свяжутся с Вами в ближайшее время, чтобы согласовать дату, время и формат презентации

Ваш запит надіслано! Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом